FIRMA TRANSPORTOWA

PRZEPROWADZKI - TRANSPORT - USŁUGI TRANSPORTOWE - LUBLIN

FIRMA TRANSPORTOWA I PRZEPROWADZKODWA LUXTON

Posiadacie  w planach jakikolwiek transport  lub przeprowadzkę w Lublinie?
Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy, oferujemy tanie przeprowadzki na terenie Lublina.

FIRMA TRANSPORTOWA LUBLIN

LUXTON

Posiadacie  w planach jakikolwiek transport  lub przeprowadzkę w Lublinie?
Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy

FIRMA TRANSPORTOWA LUBLIN

LUXTON

Jak zabezpieczyć szkło i porcelanę przy przeprowadzce?

Przeprowadzka nierzadko stawia nas przed licznymi wyzwaniami. Szczególnie gdy do zapakowania mamy nie tylko ubrania, meble, czy duży sprzęt AGD, ale także delikatne przedmioty takie jak szkło i porcelana. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z pakowaniem, aby zadbać jak najlepiej o ich bezpieczeństwo. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie się do pakowania. Należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości materiały ochronne: folię bąbelkową, papier pakowy, tekturę oraz solidne kartony. Ważne jest, aby używać nowych, wytrzymałych kartonów, które będą w stanie wytrzymać ciężar i ochronić zawartość przed uszkodzeniami.

Zabezpieczanie poszczególnych przedmiotów

Podczas pakowania szkła i porcelany, każdy przedmiot powinien być dokładnie owinięty w papier pakowy lub folię bąbelkową. Należy zwrócić szczególną uwagę na delikatne elementy, takie jak kieliszki, filiżanki czy talerze. Każdy z tych przedmiotów powinien być zabezpieczony oddzielnie, aby uniknąć wzajemnego ocierania się i potencjalnych uszkodzeń. Przedmioty o nieregularnych kształtach warto dodatkowo wypełnić papierem lub folią od środka, co zwiększy ich wytrzymałość na nacisk zewnętrzny.

Umieszczanie w kartonach

Odpowiednio zapakowane przedmioty umieszczaj w przygotowanych, trwałych kartonach. Dno kartonu należy wyłożyć warstwą amortyzującą, na przykład w postaci zgniecionego papieru lub folii bąbelkowej. Przedmioty należy układać ciasno, ale nie za ciasno, aby nie wywierały na siebie nadmiernego nacisku. Między poszczególne elementy warto wkładać dodatkowe warstwy ochronne. Pomogą one zapobiec ich przemieszczaniu się podczas transportu.

Pakowanie cięższych przedmiotów

Szczególną ostrożność należy zachować przy pakowaniu cięższych przedmiotów. Upewnij się, że leżą na spodzie pudełek i stanowią podstawę dla lżejszych.  Uniemożliwi to przemieszczanie się zawartości. Kartony z delikatnymi przedmiotami powinny być dokładnie zamknięte i oznaczone jako “delikatne”.

Transport i rozpakowywanie

Transport powinien odbywać się powoli o bezpiecznie. Warto by cięższe pudła znalazły się na spodzie, a te lżejsze na nich. Pozwoli to uniknąć narażenia ich na nadmierny ciężar innych pudeł. Jeżeli to możliwe, przewożenie szkła i porcelany warto zorganizować w oddzielnym pojeździe, który umożliwi dokładną kontrolę ich ułożenia. Ostatnim etapem jest rozpakowywanie, które również powinno odbywać się z dużą ostrożnością. Przedmioty należy wyjmować pojedynczo, zwracając uwagę na zabezpieczenia, którymi były owinięte. Rozpakowywanie warto przeprowadzać bez pośpiechu.

Stosowanie się do powyższych zasad pozwala znacznie zwiększyć szanse na bezpieczne przetransportowanie szkła i porcelany.